Wakacje 2018

Opisz nam gdzie byłeś, co przeżyłeś, co widziałeś

Wakacje 2018

Postprzez kowall » Czw Sie 09, 18 19:39

Co prawda urlop skończył się dwa tygodnie temu ,ale dopiero teraz jest trochę czasu żeby powspominać ...
Plan jak zawsze był prosty wyjazd w sobotę po południu w okolice Gdańsk potem Łeba a między czasie krótki wyskok na Hel ,ot tak , wsiąść na traje i jechać , nic skomplikowanego , a jednak :lol: , od początku mokniemy i schniemy i tak na przemian raz deszcz raz słońce , ale nie jest źle idzie jechać ,dojeżdżamy jednak do Łodzi i tam dopada nas ściana deszczu , całe niebo jest czarne , deszcz tak napierdala że widzę tylko kawałek drogi przed sobą ,nie ma żadnego mostu , zjazdu , nie ma się gdzie schować , traja zaczyna słabnąc ,pewnie filtry już są tak mokre że nie przepuszczają powietrza , redukcja do trójki i na pełnych obrotach jakoś idzie jechać , i tak chyba z dziesięć kilometrów , przez cały ten czas deszcz tak napierdzielał że żaden samochód mnie nie wyprzedził , nie mógł bo drogą lała się woda , po jakimś czasie odpuściło i wyjeżdżamy z tego piekła i od Torunia jest już spokój dojeżdżamy do Gdańska i tak po sześciu i pół godzinach ,500 kilometrach jesteśmy na miejscu , zajeżdżamy na urodziny naszego Brata --jeszcze raz najlepszego Piotrze :D -- na urodziny gdzie już dotarła reszta braciszków i bawimy się , nie napiszę że do rana ,ale dłłłłługo :D Na drugi dzień jedziemy razem do Gdańska pozdrowić Neptuna i po południu dalej do Łeby a w Łebie jak to na urlopie ,plżing ,straszenie turystów trają na mieście no i wypad na Hel ,a na Helu , no cóż dupy nie urywa , fokarium , cypel/promenada ,Latarnia no i śmierdzący port , każdy coś znajdzie :lol: , ale jedno polecam --Muzeum Obrony Wybrzeża -- jak ktoś interesuje się drugą wojną światową to naprawdę warto , wracamy wieczorem a na drugi dzień krótki przegląd maszyny , z lewej strony mam uwalony smarem akumulator okazuje się że mam pękniętą manczete na półosi no ale od czego jest szara taśma , krótki zabieg i po sprawie :wink: .Urlopik się kończy , trza wracać ,dzień przed wyjazdem pakujemy ciuchy do walizki jedziemy na pocztę i wysyłamy paczkę do domu żeby tego nie wozić z sobą , wracamy z poczty wjeżdżam na podwórko wciskam sprzęgło a tu sru , coś strzeliło , z linki sprzęgła zrobił się pędzel , kurwa szósta wieczór , jutro rano wyjazd a tu problem , idę do gościa u którego wynajmowaliśmy kwaterę bierzemy jego auto i odwiedzamy jego znajomych u jednego znajdujemy skutera leżącego w krzakach odcinamy linkę hamulca i po dwóch godzinach jesteśmy znowu przy traji , odcinam resztę starej linki w stary pancerz wkładam nową w nowej jest też regulacja na śrubie czyli ok , ale z drugiej musiałem dorobić z dwóch kawałków blachy prowizoryczny zacisk i po sprawie , na drugi dzień rano wyjazd i już bezproblemowo po 600 km. i dziewięciu godzinach jazdy byliśmy w domu , co ciekawe linka sprzęgła tak teraz lekko chodziła (przedtem chodziła ciężko więc pewnie powoli się zacierała ) że całą drogę myślałem że mam zjebane sprzęgło :lol:

Po przyjeździe kontrola licznika , wyszło 1723 km....... Ach życie jest piękne :D
Mam problem ze zdjęciami ,ale pracuje nad tym :wink:
Ostatnio edytowany przez kowall, Czw Sie 09, 18 20:39, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
kowall
TRAJKERS

Miejscowość: Olesno

Re: Wakacje 2018

Postprzez kowall » Czw Sie 09, 18 20:35

Coś się udało.
Załączniki
Awatar użytkownika
kowall
TRAJKERS

Postprzez winda » Czw Sie 09, 18 20:56

Coś mi świta że faktycznie widziałem Was na tych urodzinach
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Awatar użytkownika
winda
TRAJKERS

Miejscowość: LUBLIN

Postprzez rożek » Czw Sie 09, 18 21:20

winda napisał(a):Coś mi świta że faktycznie widziałem Was na tych urodzinach

Znaczy się bez żony byłeś ?
rożek
TRAJKERS

Postprzez adaśko » Czw Sie 09, 18 23:34

nowe modernizacje i prowizoryczne najlepsze :wink:
Bóg jest litościwy ... a Ja nie.....!!!
Awatar użytkownika
adaśko

Miejscowość: Gdańsk
Krótki opis: pierdolić biurokrację!!!

Postprzez JachuVelorex » Pią Sie 10, 18 07:57

Super wakacje w siodle!!!
Nie wiem tylko kiedy był ten deszcz bo susza w całej Europie a Kowal przemoczony do suchej nitki :lol:
Odnośnie Helu to byłem 4 dni w Gdyni z żoną, córkami i psem... i we środę postanowiliśmy odwiedzić Hel.
A że nie byłem tam ze 15 lat ponieważ zakorkowane drogi skutecznie mnie z tego magicznego miejsca wyleczyły to wiedziałem że ten dzień właśnie nadchodzi. Niestety dzisiaj już wiem że długo tam znów nie będę. 67 kilometrów w 3 równe godziny w jedną stronę bo o powrocie to nawet nie mam zamiaru się rozpisywać...i tak się cieszę że była to środa a nie pełnia weekendu.
Natomiast z racji tego że cenię sobie spokój to na wyjeździe z Juraty w stronę Helu zaraz za jakąś byłą bazą paliw wojskowych wzdłuż płotu i aż 10 min pieszo mało wydeptaną ścieżką przez las w pełni sezonu (1 sierpnia) i wymarzonej pogody znalazłem Raj na ziemi. Plaża wielka jak lotnisko i pusta jak pustynia :shock:
Załączniki
Wołają na mnie Dżigit :)
Awatar użytkownika
JachuVelorex

Miejscowość: Bolechowo Osiedle
Krótki opis: Wołają na mnie Dżygit

Postprzez GREGOR » Pią Sie 10, 18 09:41

Pięknie Kowall, ale za mało szczegółów z samego urlopu z Kariną , większość opisu pochodzi z chwil spędzonych razem z Trajkersami , a o twoich jazdach w deszczu to słyszeliśmy u brata Pawlika :D , dawaj jakieś fotki z plaży , no wiesz jakieś dupy ciekawe w tle, a awaria to chyba już u nas normalne że coś komuś jebnie w naj mniej oczekiwanym momencie :wink:

Superrrrr ..... :D :D :D
Gregor
Awatar użytkownika
GREGOR
TRAJKERS

Miejscowość: ŁĘCZNA
Krótki opis: Żyj tak , aby dobrze Cię potem wspominali

Postprzez Baran » Pią Sie 10, 18 09:56

Ech, Gregor. Świntuszek, tylko mu dupy w tle w głowie :lol:
Awatar użytkownika
Baran

Miejscowość: Legnica

Postprzez custom » Pią Sie 10, 18 17:09

Panie Kowall , piknie spędzony urlop i przygody z improwizacją Macgywera :D super.
Gregor chce zobaczyć zdjęcia z Kariną , zdaje się , że miałeś jakieś ?
Omne Trinum Perfectum.
Awatar użytkownika
custom
TRAJKERS

Miejscowość: Parzymiechy
Krótki opis: TRAJKERS

Postprzez kowall » Pią Sie 10, 18 21:24

[quote="GREGOR"]Pięknie Kowall, ale za mało szczegółów z samego urlopu z Kariną , większość opisu pochodzi z chwil spędzonych razem z Trajkersami , a o twoich jazdach w deszczu to słyszeliśmy u brata Pawlika :D , dawaj jakieś fotki z plaży , no wiesz jakieś dupy ciekawe w tle, a awaria to chyba już u nas normalne że coś komuś jebnie w naj mniej oczekiwanym momencie :wink:

Sam piszesz Gregor że większość opisu pochodzi z chwil z Trajkersami , ale urlop spędza się z rodziną a wy to rodzina więc chyba wszystko w porządku :D :D , a co do fotek z plaży to w sumie mam dwie to mogę zapodać , na pierwszej ja z Kariną a na drugiej foczki na plaży :wink: :mrgreen:
Awatar użytkownika
kowall
TRAJKERS

Postprzez kowall » Pią Sie 10, 18 21:26

Fotki :wink: :D
Załączniki
Awatar użytkownika
kowall
TRAJKERS

Postprzez kowall » Pią Sie 10, 18 22:01

[quote="JachuVelorex"]

.........A że nie byłem tam ze 15 lat ponieważ zakorkowane drogi skutecznie mnie z tego magicznego miejsca wyleczyły to wiedziałem że ten dzień właśnie nadchodzi. Niestety dzisiaj już wiem że długo tam znów nie będę. 67 kilometrów w 3 równe godziny w jedną stronę bo o powrocie to nawet nie mam zamiaru się rozpisywać...

Wiem o czym piszesz , na Helu byłem dwa razy ,pierwszym razem za gówniarza pociągiem i teraz trają i też myślę że długo tam znowu nie zawitam ,przynajmniej nie w sezonie , jebane Władysławowo i pierdolone rondo w nim ,jadąc tam nie było źle , jakieś dwadzieścia minut i przejechałem , ale z powrotem 7 km. w 1.5 godziny , podjazdy po 10 metrów , sprzęgło , gaz , hamulec i tak w kółko , na drugi dzień noga mnie tak jebała że nie szło chodzić , już wtedy ta linka była na wykończeniu i się zacierała , ale z drugiej strony to dobrze że walnęła na miejscu a nie na trasie bo wtedy to dopiero byłby cyrk :roll: , kupiłem teraz taki zacisk na linkę żeby podmienić ten co zrobiłem na szybciora ,kosztowało 3 zł. małe gówno , ale podczas awarii jak przydatne .
Awatar użytkownika
kowall
TRAJKERS

Postprzez kowall » Pią Sie 10, 18 22:01

Zacisk.....
Załączniki
Awatar użytkownika
kowall
TRAJKERS

Postprzez GREGOR » Sob Sie 11, 18 07:31

kowall napisał(a):Fotki :wink: :D

Piękne te foczki, ale ja wolę te wygolone :lol:
Gregor
Awatar użytkownika
GREGOR
TRAJKERS

Miejscowość: ŁĘCZNA
Krótki opis: Żyj tak , aby dobrze Cię potem wspominali

Postprzez Baran » Sob Sie 11, 18 08:13

GREGOR napisał(a):
kowall napisał(a):Fotki :wink: :D

Piękne te foczki, ale ja wolę te wygolone :lol:

:lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Baran

Miejscowość: Legnica

Wróć do Wyprawy, wycieczki, przygody

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości