Turcja 2018

Opisz nam gdzie byłeś, co przeżyłeś, co widziałeś

Turcja 2018

Postprzez JachuVelorex » Śro Sie 08, 18 13:38

Witam serdecznie po dłuższej przerwie.
W związku z tym że opłaciłem utrzymanie serwera to pozwoliłem sobie na wrzucenie kolejnych zdjęć które go trochę obciążą :)

W tym roku wyjazd wakacyjny całkiem inny. Jak niektórzy zauważyli i na Rancho i w Silverado wyjątkowo byłem na dwóch a nie na trzech velorexowych kołach. Velorex miał zostać w tym roku usprawniony i mimo że zacząłem już w marcu to jakoś tak wiele innych rzeczy i problemów ogólnej maści się nałożyło że biedaczek dalej stoi w garażu licząc na kolejny sezon.

Jak jest mało czasu to należy działać szybko i własnie tak na szybko z małżonką moją Karoliną postanowiliśmy sami bez dzieci odwiedzić moją siostrę która ze szwagrem od 3 lat mieszkają w Turcji. Szwagier jest rodowitym Szwajcarem i tam się dorobił wcześniejszej emerytury w sektorze bankowym więc mając już dzieci dorosłe sprzedali dom koło Zurychu budując nowy na zboczu pewnej góry gdzie z własnego basenu mają widok na Morze Śródziemne. Niestety podróż na kołach czy to dwóch, trzech czy nawet czterech w odległości 3.5 tyś km w jedną stronę spowodowałaby że po powrocie z wakacji musielibyśmy wziąć urlop żeby odpocząć po podróży. Szybko padło na lot czarterowy pewnego biura podróży i jako jedyni którzy nie lecieli na wykupione wakacje dostaliśmy sie bardzo tanio na południe Turcji.
Na miejscu dowiedzieliśmy się że Turcja to bardzo bezpieczny kraj a po tygodniowym pobycie nawet sie o tym przekonaliśmy. Nikt w żadnym miejscu czy to plaża czy to targowisko czy nawet jak byłem u fryzjera i golił mnie brzytwą nikt nie wykonał nawet gestu żebyśmy mogli czuć sie przestraszeni.

Do rzeczy...dlaczego tutaj opisuje swoje wakacje...
Spakowawszy do walizki moją skórzaną kamizelkę z bardzo dla mnie ważną (bo nikt do tej pory nie obdarzył mnie takim braterskim zaufaniem) nową Naszywką Brotherhood 20 TRAJKERSI miałem chytry plan pożyczenia od szwagra motocykla w celu polatania sobie po południowym wybrzeżu Turcji.
Plan był bardzo prosty - zapytałem siostrę czy można gdzieś tam wypożyczyć motocykl...ona mi na to że tu mozna wszystko wypożyczyć ale przysyłając mi zdjęcie KTeMa szwagra zapytała czy ten mi nie wystarczy... ja zdziwiony że szwagier ma jakiegoś jednoślada że wystarczy i jest OK. Miała to być niespodzianka dla żony więc kamizelka spakowana na dnie w mojej walizce i wszystko gra.
Trasę wyznaczyłem z Dalyan (czyli tam gdzie mieszka siostra) wybrzeżem morza Śródziemnego do miejscowości Kaş (prawie że najdalej wysunięty punkt na południe w tej części Europy (jeżeli Turcję zaliczymy do Europy).
Niestety rzeczywistość okazała się smutniejsza. Przepisy w Turcji mówią że cudzoziemieć nie może pożyczyć pojazdu zarejestrowanego na tureckich blachach chyba że robi to z licencjonowanej wypozyczalni bo ubezpieczenie tego nie obejmuje. Se pomyślałem w nosie to mam i tyle. Siostra podpowiedziała mi tylko że w razie kontroli mam powiedzieć że szwagier jeszcze spał i wziąłem bez jego wiedzy... kuźwa powiedzieć...łatwo powiedzieć zeby cokolwiek powiedzieć w tym języku.
A że ten rejon jest w strefie przygranicznej i obawiają się że ktoś może się dostać drogą morską to niestety często są kontrole na drodze i przez zwężony odcinek drogi przejeżdża się w szpalerze uzbrojonych w długą broń policjantów więc stwierdziłem że nie bedę ryzykował robiąc w sumie 300 km więc polatam sobie po okolicy. Paliwo ok 5.2-5.40 więc dużej różnicy cena nie robiła. W jeden dzień polataliśmy motocyklem a w inny pożyczonym autem. Zabawa przednia... i teraz już wiem że tam gdzie nie dojadę na 2 czy na 3 kołach to polecę żeby na miejscu coś wypożyczyć. Taki plan na przyszłość :)

Dziękuję za NASZYWKĘ!!! Tylko ta Naszywka upoważniła mnie do tego żeby na tym forum pochwalić się tym wyjazdem. A Wy sprawiliście że mimo że uważam się za "samotnego wilka" (bo tak jest łatwiej planować i realizować swoje podróże) to wiem że zawsze jest ktoś z Naszywką do kogo można wsiąść i podjechać jak np na Rancho :)
Pozdrawiam Wszystkich :)
Załączniki
Wołają na mnie Dżigit :)
Awatar użytkownika
JachuVelorex

Miejscowość: Bolechowo Osiedle
Krótki opis: Wołają na mnie Dżygit

Re: Turcja 2018

Postprzez krobia » Śro Sie 08, 18 14:48

Za to ostatnie zdjęcie robisz dopłatę do serwera :mrgreen:
z partyzanckim pozdrowieniem
http://www.youtube.com/watch?v=F2fYUMWZLL0
Awatar użytkownika
krobia

Miejscowość: Krobia k.Torunia

Postprzez Rob_trike » Śro Sie 08, 18 15:04

piękna wyprawa, piękna przygoda - no i opis jak zawsze super się czyta Gratulki :D :D :D
Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg.
Awatar użytkownika
Rob_trike
TRAJKERS

Miejscowość: Radziejów
Krótki opis: Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg

Postprzez winda » Śro Sie 08, 18 17:45

Podoba mi się Twój sposób pisania ale to wiesz. Pomimo tego żałuję że przeczytałem Twój wpis :wink: Nic tak Polaka nie boli jak szczęście bliźniego :mrgreen:
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Awatar użytkownika
winda
TRAJKERS

Miejscowość: LUBLIN

Postprzez kowall » Śro Sie 08, 18 20:58

Fajny wakacyjny wyjazd , no i śwagra w Turcji tyż ci można pozazdrościć :wink: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
kowall
TRAJKERS

Miejscowość: Olesno

Postprzez Baran » Czw Sie 09, 18 10:16

Fajny pomysł :lol:
Niezłe wakacje, no i widoki piękne, a i opowieść nie najgorsza :wink: :D
Awatar użytkownika
Baran

Miejscowość: Legnica

Postprzez GREGOR » Czw Sie 09, 18 19:17

Tyle jest pięknych miejsc w Polsce, a Wy jak zwykle za granicą, przecież trzeba wzgłebiać wiedzę o naszej Ojczyźnie !!!
Ja jednak zostanę w kraju :cry: bo po co kusić los, na koniec napiszę że kurwa szczerze zazdroszczę :twisted: zajebiste wakacje, a opis to już majstersztyk :D
Gregor
Awatar użytkownika
GREGOR
TRAJKERS

Miejscowość: ŁĘCZNA
Krótki opis: Żyj tak , aby dobrze Cię potem wspominali

Postprzez rożek » Czw Sie 09, 18 21:22

GREGOR napisał(a):Tyle jest pięknych miejsc w Polsce, a Wy jak zwykle za granicą, przecież trzeba wzgłebiać wiedzę o naszej Ojczyźnie !!!
Ja jednak zostanę w kraju :cry: bo po co kusić los, na koniec napiszę że kurwa szczerze zazdroszczę :twisted: zajebiste wakacje, a opis to już majstersztyk :D

Popieram Cię Gregor - prawdziwy Polak nie jeździ do Turcji.
Prawdziwy Polak jeździ do …. Egiptu. :D
rożek
TRAJKERS

Postprzez GREGOR » Pią Sie 10, 18 07:42

rożek napisał(a):
GREGOR napisał(a):Tyle jest pięknych miejsc w Polsce, a Wy jak zwykle za granicą, przecież trzeba wzgłebiać wiedzę o naszej Ojczyźnie !!!

USA :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Gregor
Awatar użytkownika
GREGOR
TRAJKERS

Miejscowość: ŁĘCZNA
Krótki opis: Żyj tak , aby dobrze Cię potem wspominali

Postprzez Baran » Pią Sie 10, 18 10:01

rożek napisał(a):

Rożek wpadaj ze szmatką, padłem w pracy i nie mogę się podnieść żeby monitor wytrzeć... :lol:
Awatar użytkownika
Baran

Miejscowość: Legnica

Postprzez custom » Pią Sie 10, 18 16:32

Zdjęcia pierwsza liga , jaki to talefon robi ?
Omne Trinum Perfectum.
Awatar użytkownika
custom
TRAJKERS

Miejscowość: Parzymiechy
Krótki opis: TRAJKERS

Postprzez czerwonyskorpion » Sob Sie 11, 18 21:10

Zawalista wycieczka i jest czego pozazdrościć .
Awatar użytkownika
czerwonyskorpion
TRAJKERS

Miejscowość: KOLECHOWICE

Wróć do Wyprawy, wycieczki, przygody

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości