Droga 816

Opisz nam gdzie byłeś, co przeżyłeś, co widziałeś

Droga 816

Postprzez winda » Pon Cze 11, 18 21:45

Nie umiem pisać od początku.... jak klasyk napisał.

16 godzina była jak żona powiedziała abym spadał z domu bo atmosferę nerwową wprowadzam. 16.05 już na motocyklu siedziałem co by zdania nie zmieniła.

Siedziała mi w głowie ostatnio droga wojewódzka 816. Droga przy samej granicy Białorusi i Ukrainy. Królestwo starych passatów. Wtajemniczeni wiedzą dlaczego passatów :wink:

Szybka inwentaryzacja zasobów finansowych na paliwo i lecim. Za Włodawą wpadam na 816-stkę.

Droga pusta. Bywało 10 minut bez auta z naprzeciwka. Troszkę asfaltu datowanego na późnego gierka ale są i nowe , unijne dywaniki asfaltowe. Pogoda piękna, widoki na Ukrainę przednie.

Tablica przydrożna informuje że zjechać wypada do pobliskiego Dębu Bolko. Stoi tam chłopina cos ponad 600 lat i czeka na odwiedziny . Głupio nie zajechać. Miejscowi, owładnięci poezją wódki ukraińskiej, kulturalnie wskazali kierunek.
Postałem, popatrzyłem i odjechałem z myslą głęboką "fajne drzewo" :mrgreen:

Myślę sobie, Nad Bugiem zdjęcie czas zrobić. Co tylko chcę chyłkiem przez las przeskoczyć co by wodę zobaczyć to miejscowi studzą mój zapał. " Panie tam stoją te "chooje" pograniczniki." . Cóż, ciężka to służba bez wsparcia ludności miejscowej :mrgreen:

Znalazłem jednak piękną, nadburzańską skarpę abyście mogli zobaczyć choć część krainy tanim paliwem i alkoholem płynącej.

Upewniwszy się że jestem po właściwej stronie rzeki ruszyłem dalej.

Jako że znudziły mi się stare okopy w pobliży mojego domu postanowiłem obejrzeć nowe okopy :wink:

Zdjęcie poniższe nie oddaje oczywiście grozy sytuacji. Jadę sobie łukiem drogi. Aż tu nagle sarenka postanawia w sposób nielegalny przekroczyć granicę. W dupie miała że miałem pierwszeństwo. Poszedłem w tak zwane miękkie. Czyli łagodny,przydrożny rów. Sarenka popatrzyła ironicznie, z wyrazem pyska "co ty chciałeś dzieciaku" i spierdoliła na Ukrainę. Nie udało się ustalić czy to nasz, piastowska czy ich, z pól dzikich. Po ćwiczeniach gimnastycznych z serii wyciągam motóra z rowu zrobiłem to zdjęcie. Sami rozumiecie że czasu nie było na zdjęcia :mrgreen:

Klimat tej drogi... kobieta nabierała z tego żurawia wodę ale nie zdążyłem zdjęcia zrobić

Za intrygowała mnie ta tabliczka. Słynny dowódca z wojny secesyjnej i zwolennik uwolnienia murzynów był nad Bugiem? Mus zobaczyć.

Okazuje się że był :D

Dawno nie widziałem całego pola maków. :D

Na koniec trasę ułożyłem tak aby odwiedzić moje dwa ulubione pomniki :D

Wracają w stronę zachodzącego słońca zastanawiałem się czy jestem szczęśliwym człowiekiem. Wczoraj na pewno byłem szczęśliwy. Myślałem o 6 godzinach w siodle. O tych prawie 300 kilometrach. O zapachach siana, lasu, rzeki, gorącego asfaltu ale i wieczornej mgły nad łąkami.Słońce zaszło zaskakując co chwila nowymi kolorami nieba. Wróciłem i położyłem się spać na podwórku jak przedwczoraj i trzy dni temu. Usnąłem patrząc na Wielki wóz. To był dobry dzień.... :D

"Szukam szukania mi trzeba

Domu gitara i piórem

A góry nade mną jak niebo

A niebo nade mną jak góry"
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Awatar użytkownika
winda
TRAJKERS

Miejscowość: LUBLIN

Re: Droga 816

Postprzez seta » Pon Cze 11, 18 22:08

Zajebista wycieczka i jeszcze lepiej opisana :D
Awatar użytkownika
seta

Miejscowość: Łosice
Krótki opis: Wieczna kombinacja ;-)

Postprzez pawlikTrike » Pon Cze 11, 18 23:37

Winda, napisałeś nowy rozdział do "Gawęd motocyklowych" ???
Miód, malina proszę Pana !
Żyj tak, aby nikt nigdy przez Ciebie nie płakał... chyba, że ze szczęścia
Awatar użytkownika
pawlikTrike
TRAJKERS

Miejscowość: Gdańsk/Gdynia/Kielno
Krótki opis: TRAJKERS

Postprzez kowall » Wto Cze 12, 18 06:04

Fajna relacja winda .
Winda nie zastanawiaj czy jesteś szczęśliwym człowiekiem tylko takim bądź , głowa do góry ..... jak to mówią--życie to nie bajka :wink: ---
Awatar użytkownika
kowall
TRAJKERS

Miejscowość: Olesno

Postprzez czerwonyskorpion » Wto Cze 12, 18 06:11

Dużo czasu ma na przemyślenia to i artykuł pierwsza klasa.
Awatar użytkownika
czerwonyskorpion
TRAJKERS

Miejscowość: KOLECHOWICE

Postprzez Baran » Wto Cze 12, 18 08:41

Dobra historia, fajnie się czytało... Dzięki :D
Awatar użytkownika
Baran

Miejscowość: Legnica

Postprzez custom » Wto Cze 12, 18 09:10

Fajna wycieczka Winda . Może kiedyś wybiorę się podobną trasą , gdzie ludzie inaczej-wolniej żyją , domy i zabudowania całkiem inne niż u nas z dala od hałaśliwych autostrad , zakładów . tylko cisza i spokój .
Życie jest za ciężkie, aby przykładać do niego wagę.
Awatar użytkownika
custom
TRAJKERS

Miejscowość: Parzymiechy
Krótki opis: TRAJKERS

Postprzez Rob_trike » Pon Cze 18, 18 15:33

czasami trzeba pojechać i być sam na sam ze sobą - poukładać w głowie priorytety, naładować baterie .... fajna wycieczka :D i opis :D
Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg.
Awatar użytkownika
Rob_trike
TRAJKERS

Miejscowość: Radziejów
Krótki opis: Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg

Postprzez GREGOR » Pon Cze 18, 18 16:46

zjebałbym Cię jak burą sukę, ale tego nie zrobię bo wygoniła Cię Renata z domu :wink:
wiem że czasem reset w samotności jest najcenniejszą dawką energii, zazdroszczę Ci choć z chęcią pojechał bym z tobą :evil:
Opis powalił mnie, możesz pisać opowieści do gazety, super relacja Winda :!:
Gregor
Awatar użytkownika
GREGOR
TRAJKERS

Miejscowość: ŁĘCZNA
Krótki opis: Żyj tak , aby dobrze Cię potem wspominali

Wróć do Wyprawy, wycieczki, przygody

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość