TUTORIAL - tyl garbusa

Re: TUTORIAL - tyl garbusa

Postprzez Michael2304 » Pon Maj 19, 14 11:01

Dzieki Jockey. A jeszcze jedno,zdjalem blache i gume z tej rurki ,do której (chyba) przymocowana jest szabla. Dopiero jak odkrece wahacz i sciagne szable z ogranicznika bedzie mozliwe wyjac te rurke na której byla guma i odjac szable z drazka? Do tego jeszcze nie doszedem a nie chcialbym czegos popierdzielic.
Michael2304

Miejscowość: Poręba (PL śląskie)

Postprzez Rob_trike » Pon Maj 19, 14 11:59

uważaj na szable bo potrafi nieźle strzelić przy demontażu
Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg.
Awatar użytkownika
Rob_trike
TRAJKERS

Miejscowość: Radziejów
Krótki opis: Jeśli się cofam …. To po to by wziąć rozbieg

Postprzez Jockey » Pon Maj 19, 14 13:29

Gumy są montowane na szabli po obu stronach. Szabla jest napięta, więc mocno strzeli po zdjęciu z ogranicznika.
Nalelpiej dorobić taki napinacz, wtedy idzie bezproblemowo zakładanie i zdejmowanie.
Awatar użytkownika
Jockey

Miejscowość: Konin - prawie ;)

Postprzez Michael2304 » Pon Maj 19, 14 15:03

Dzieki Rob,Jockey :D Ok. Teraz ostanie pytanie,jesli glupie,to przepraszam. Jezeli kombinacja przekrecenia drazka i szabli o tyle czy tyle daje nam obnizenie lub podniesienie o wiadoma wartosc, w jakim celu poziomowac podloge i mierzyc wysokosc?

Chyba wiem. Jesli sie przestawia dobrze ustawione zawieszenie,to mozna nie mierzyc,bo jest prosto,tylko trzeba podniesc lub obnizyc. Jesli wystepuje roznica w wysokosci zawieszenia miedzy lewa a prawa strona trzeba mierzyc. Dobrze mysle? :mrgreen: .
Michael2304

Postprzez Lipa » Pon Maj 19, 14 17:42

Michael2304 napisał(a):Dzieki Rob,Jockey :D Ok. Teraz ostanie pytanie,jesli glupie,to przepraszam. Jezeli kombinacja przekrecenia drazka i szabli o tyle czy tyle daje nam obnizenie lub podniesienie o wiadoma wartosc, w jakim celu poziomowac podloge i mierzyc wysokosc?

Chyba wiem. Jesli sie przestawia dobrze ustawione zawieszenie,to mozna nie mierzyc,bo jest prosto,tylko trzeba podniesc lub obnizyc. Jesli wystepuje roznica w wysokosci zawieszenia miedzy lewa a prawa strona trzeba mierzyc. Dobrze mysle? :mrgreen: .

różnica zawsze występuje bo drążki są różnie spracowane - dlatego warto pomierzyć i ustawić najbliżej poziomu jak się da.
Czasem spotykasz ludzi, którzy pędzą przed siebie na zabój, złamanie karku.... czasem tak trudno ich kurwa wyprzedzić !!!
Awatar użytkownika
Lipa

Miejscowość: Lubicz Dolny
Krótki opis: <> POTWORNY GARAŻ <>

Postprzez Michael2304 » Śro Maj 21, 14 13:06

Taki maly przyrzad do zdejmowania i zakladania szabli, z lewarka od Saxo. Mala rzecz a rece cale. :D
Załączniki
Michael2304

Postprzez Yesvs666 » Sob Paź 06, 18 20:43

Michael2304 napisał(a):Taki maly przyrzad do zdejmowania i zakladania szabli, z lewarka od Saxo. Mala rzecz a rece cale. :D

Czeka mnie niebawem taka zabawa- wszystko w sumie jasne, ale czy jest jakieś ustawienie wstępne, od którego się zaczyna? Chodzi mi o to, jakie jest wstępne napięcie wałków skrętnych? Zawias miałem można powiedzieć w kawałkach, nowe gumy, duperele... do budowy poskręcałem jakoś tam i wypoziomowane zostało na kobyłkach, także nie ma szans wiedzieć jak to było poskładane wcześniej. Fabryka jak robiła garby to chyba miała jakiś patent, przecież nie znęcali się nad każdym garbem godzinami żeby go wypoziomować??? Musiał być jakiś default do ustawienia i ewentualnie korekta szła. Ktoś coś???
Lepsza puszka Pandory niż paprykarz szczeciński ;-)
Awatar użytkownika
Yesvs666

Miejscowość: Motycz k Lublina

Postprzez adaśko » Sob Paź 06, 18 22:27

z garbusem nie ma reguły , ale na pewno przy robocie z tylnym zawiasem trzeba się zaopatrzyć co najmniej w ochraniacz zębów , bo potrafi przypierdolić jak ze średniowiecznej kuszy :mrgreen:
Bóg jest litościwy ... a Ja nie.....!!!
Awatar użytkownika
adaśko

Miejscowość: Gdańsk
Krótki opis: pierdolić biurokrację!!!

Postprzez seta » Nie Paź 07, 18 12:08

Raczej tylko metodą prób i błędów. Chociażby dlatego że te zawieszenia już swoje przeszły i nie pracują już jak nowe. Np u mnie mam wrażenie że jedna strona jest twardsza względem drugiej.
Awatar użytkownika
seta

Miejscowość: Łosice
Krótki opis: Wieczna kombinacja ;-)

Postprzez Yesvs666 » Nie Paź 07, 18 12:17

Znalazłem gdzieś na necie że wstępny nastaw to 21 stopni 20 minut (+/- 50 minut), niebawem się okaże, czy można się na tym bazować ;-)
Awatar użytkownika
Yesvs666

Postprzez winda » Nie Paź 07, 18 12:31

seta napisał(a):Raczej tylko metodą prób i błędów. Chociażby dlatego że te zawieszenia już swoje przeszły i nie pracują już jak nowe. Np u mnie mam wrażenie że jedna strona jest twardsza względem drugiej.

To ty masz trajkę ?
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Awatar użytkownika
winda
TRAJKERS

Miejscowość: LUBLIN

Postprzez seta » Nie Paź 07, 18 13:06

No się stoi w garażu i się kurzy ale jest :D
Awatar użytkownika
seta

Miejscowość: Łosice
Krótki opis: Wieczna kombinacja ;-)

Postprzez tim » Nie Paź 07, 18 13:33

Może ten wpis coś pomoże
Załączniki
Awatar użytkownika
tim

Miejscowość: Kępno,

Postprzez custom » Pon Paź 08, 18 19:57

Ja zawsze wkładałem drążek na ząbki tak , aby dolna krawędź szabli była 2 cm niżej niż warga, czyli docelowe miejsce jej spoczynku i zawsze było git . Ewentualna korekta, gdy drążek jest wyje...y .
Omne Trinum Perfectum.
Awatar użytkownika
custom
TRAJKERS

Miejscowość: Parzymiechy
Krótki opis: TRAJKERS

Postprzez Yesvs666 » Pon Paź 08, 18 20:32

custom napisał(a):Ja zawsze wkładałem drążek na ząbki tak , aby dolna krawędź szabli była 2 cm niżej niż warga, czyli docelowe miejsce jej spoczynku i zawsze było git . Ewentualna korekta, gdy drążek jest wyje...y .

Warta, czyli ogranicznik?
Awatar użytkownika
Yesvs666

Postprzez custom » Pon Paź 08, 18 20:34

Yesvs666 napisał(a):
custom napisał(a):Ja zawsze wkładałem drążek na ząbki tak , aby dolna krawędź szabli była 2 cm niżej niż warga, czyli docelowe miejsce jej spoczynku i zawsze było git . Ewentualna korekta, gdy drążek jest wyje...y .

Warta, czyli ogranicznik?

Warga .
Omne Trinum Perfectum.
Awatar użytkownika
custom
TRAJKERS

Miejscowość: Parzymiechy
Krótki opis: TRAJKERS

Postprzez rożek » Pon Paź 08, 18 20:55

seta napisał(a):No się stoi w garażu i się kurzy ale jest :D

Winda, co się dziwisz - niedawno po ślubie to się i traja kurzy. Ma chłop inne zajęcia i na wycieczki w góry na południowym wschodzie naszego pięknego kraju czasu nie ma.
rożek
TRAJKERS

Postprzez GREGOR » Wto Paź 09, 18 05:17

rożek napisał(a):
seta napisał(a):No się stoi w garażu i się kurzy ale jest :D

Winda, co się dziwisz - niedawno po ślubie to się i traja kurzy. Ma chłop inne zajęcia i na wycieczki w góry na południowym wschodzie naszego pięknego kraju czasu nie ma.

Za tego co się orientuje to najważniejsza robotę zrobił :mrgreen: ,więc teraz ma wolne wieczory :lol:
Gregor
Awatar użytkownika
GREGOR
TRAJKERS

Miejscowość: ŁĘCZNA
Krótki opis: Żyj tak , aby dobrze Cię potem wspominali

Postprzez Yesvs666 » Pon Paź 15, 18 20:08

Z ustawieniem twardości sprawa jasna, a zbieżność? Jak (w sensie czym) ustawić sprawa oczywista, ale ile pod szerokie laczki? Z chęcią przyjmę patent ;-)
Awatar użytkownika
Yesvs666

Poprzednia

Wróć do Trajki na Garbusach

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość