Grzejacy się wydech

Wszelakie sprawy techniczne, ktore nie maja swojego miejsca...

Grzejacy się wydech

Postprzez NAZTEER » Czw Sty 16, 20 14:14

Mam taki mały problem. Miałem puste wydech w silniku 1.3 garbus. Dałem je to przerobienia żeby było ciszej i.... Od tego czasu prawy wydech bardzo się grzeje, robi się niebieski od temperatury. Co go boli
Załączniki
Awatar użytkownika
NAZTEER

Re: Grzejacy się wydech

Postprzez Arek » Czw Sty 16, 20 14:44

Za dużo gazu dajesz, znam przypadki gdzie kolektory były wręcz czerwone od takich działań (traja Lipy użytkowana przez Bulla w Babkach) :lol:
Awatar użytkownika
Arek
TRAJKERS

Miejscowość: Żnin

Postprzez kowall » Czw Sty 16, 20 18:38

NAZTEER napisał(a):Mam taki mały problem. Miałem puste wydech w silniku 1.3 garbus. Dałem je to przerobienia żeby było ciszej i.... Od tego czasu prawy wydech bardzo się grzeje, robi się niebieski od temperatury. Co go boli

A pokaż no ten wydech w całości jak masz jakieś zdjęcia może wtedy ci ktoś coś doradzi , u mnie są też puste wydechy silnik 1.6 i chodzi cicho jak pszczółka , nie wiem tylko czemu nikt za mną nie chce jechać :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
kowall
TRAJKERS

Miejscowość: Olesno

Postprzez Czarek-trike » Czw Sty 16, 20 19:16

może pali tylko na jedną strone ? :mrgreen:
NO BAR, TOO FAR
Czarek-trike

Miejscowość: Wałcz
Krótki opis: NO BAR, TO FAR

Postprzez Fido » Czw Sty 16, 20 20:08

Może za bardzo wytłumiony, dlatego się grzeje.
Co tam wstawili ???
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
Awatar użytkownika
Fido

Miejscowość: ULH

Postprzez NAZTEER » Czw Sty 16, 20 20:24

Arek napisał(a):Za dużo gazu dajesz, znam przypadki gdzie kolektory były wręcz czerwone od takich działań (traja Lipy użytkowana przez Bulla w Babkach) :lol:

Ale u mnie tylko jeden się grzeje po przejechaniu kilometra może dwóch. Dodam że temperatury są jakie są
Awatar użytkownika
NAZTEER

Postprzez NAZTEER » Czw Sty 16, 20 20:32

Fido napisał(a):Może za bardzo wytłumiony, dlatego się grzeje.
Co tam wstawili ???

Nie wiem, jutro spróbuję tam zaglądać
Awatar użytkownika
NAZTEER

Postprzez Fido » Czw Sty 16, 20 21:00

Ja mam u siebie DB killery z HD ale i tak musiałem je lekko przerobić bo za bardzo tłumiły.
Amerykańska mechanizacja na masowe produkcje dobra,na prototypa tylko ręczna robota się opłaca.
Awatar użytkownika
Fido

Postprzez Czarek-trike » Czw Sty 16, 20 21:20

Fido napisał(a):Ja mam u siebie DB killery z HD ale i tak musiałem je lekko przerobić bo za bardzo tłumiły.

u mnie bd killery w wydechu SE w sportsterze tłumią na 124dB :lol: ..mam plan w tym sezonie je wyjąć :mrgreen:
NO BAR, TOO FAR
Czarek-trike

Miejscowość: Wałcz
Krótki opis: NO BAR, TO FAR

Postprzez NAZTEER » Pią Sty 17, 20 23:22

Jak widać na zdjęciach rura przelotowa jest przecieta/wycieta częściowo i zagnieciona czyli totalna partyzantka. Nie chcę wracać do tego "fachowca od tłumików" z przyczyn oczywistych. Tłumik po lewej stronie jest zrobiony podobnie ale się nie grzeje
Załączniki
Awatar użytkownika
NAZTEER

Postprzez Fido » Pią Sty 17, 20 23:37

Nie ma dziwota że się grzeje.
Masakra.
Wywal to, rozwierć lub wykmiń coś innego.
Tak to nie przejdzie.
Wydech tłumi się ale nie w taki sposób.
Awatar użytkownika
Fido

Postprzez kowall » Sob Sty 18, 20 02:21

Hm , myślę że i tak masz szczęście że ci ten fachowiec całkiem tej dziury nie zaspawał , byłby wtedy całkiem wyciszony :wink:
Awatar użytkownika
kowall
TRAJKERS

Miejscowość: Olesno

Postprzez dark » Sob Sty 18, 20 09:11

Ja pierd...e , jakaś masakra ... :evil:
Jazda na motocyklu to najfajniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu ...
Awatar użytkownika
dark
TRAJKERS

Miejscowość: Kalisz

Postprzez Yesvs666 » Sob Sty 18, 20 09:38

Tak spozieram w ten "otwór" i się przyglądam- a to nie jest tak, że widać tylko koniec tej rurki, a ona ma dajmy na to 10cm i jest nawiercona z boku? Jeśli tak, to gazy idące w bok z tych dziurek z boku rozgrzeją dolną część tłumika (bo może to jest to, o czym mówisz), jeśli to tylko tyle, co widać, to hooynia jakich mało, ale wtedy tłumik by się nie grzał, tylko rury, bo gazy w tym przypadku idą prosto.
W mojej mam 2 wydechy przelotowe bez żadnych dbkillerów itp, cichutka jest jak pszczółka ;-) tłumi pewnie po części też trochę katalizator, ale odpowiednia długość tłumików, średnica itp robi swoje- oporów w "wypróżnianiu" nie ma, a dźwięk skutecznie zostaje stłumiony.
Pewnie nie o taki efekt Ci chodzi, tylko żeby z 200 db zrobić 100 ;-)- to na przelotowym nie powinno być wielkim wyzwaniem, a i grzał się nie będzie.
Awatar użytkownika
Yesvs666

Miejscowość: Lublin (Motycz)

Wróć do Techniczny

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość