butla acetylenowa

Wszelakie sprawy techniczne, ktore nie maja swojego miejsca...

butla acetylenowa

Postprzez kowall » Sob Wrz 29, 18 21:37

Ostatnio stałem się posiadaczem butli acetylenowej , tydzień temu pojechałem do punktu i wymieniłem ją na na pełną , wracając jednak czułem w samochodzie jakby ulatniający się gaz ,przejrzałem ją i wydawała się ok tylko ten lekki zapach gazu , ale myślę sobie że może uszczelka gumowa jest już tak nasiąknięta że to ona albo po prostu mi się wydaje , w warsztacie przykręciłem zegar który pokazywał równo 10 at. zakręciłem na nowo i zostawiłem , wracam po tygodniu wchodzę do warsztatu i znowu wydaje mi się że czuje ten jebany gaz ,sprawdzam zegar a tam już tylko 9 at. czyli kreska uszła , wyciągam butle , do butelki nalewam wodę z płynem i polewam zawór , zawór jednak jest szczelny , ale poniżej na całym obwodzie wypierdziela gaz , bombelkuje , jak żyje nigdy takiego czegoś nie widziałem i nawet nie słyszałem , kurwa jest chyba przegnita przez rdze , ale tam jest chyba z dziesiątka blacha :shock: dodam że butla optycznie wydaje się ok, jest odmalowana a legalizacja do 2024 roku.....
Załączniki
Ostatnio edytowany przez kowall, Nie Wrz 30, 18 08:49, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
kowall
TRAJKERS

Miejscowość: Olesno

Re: butla acetylonowa

Postprzez andrzejqs » Sob Wrz 29, 18 21:49

Reklamuj, to zanim garage nie wysadziłeś.
Byli już tacy, co zrobili coś co było nie możliwe do zrobienia, bo nie wiedzieli, że tego się nie da zrobić :-) .
Awatar użytkownika
andrzejqs

Miejscowość: Zawiercie

Postprzez waldi » Sob Wrz 29, 18 22:36

bystry jesteś gumka śmierdzi gazem jak czytam taką wypowiedz to jestem za aborcją
waldi

Postprzez waldi » Sob Wrz 29, 18 22:40

i to ty odjebałeś traje na sztywnym zawiasie z boba zdolny jesteś jak pierwotniak
waldi

Postprzez kowall » Nie Wrz 30, 18 02:02

waldi napisał(a):bystry jesteś gumka śmierdzi gazem jak czytam taką wypowiedz to jestem za aborcją

Wracam po nocnych wojażach w garażu wchodzę na forum a tu taki zajebisty wpis ...
Posłuchaj waldi od dzisiaj jestem twoim fanem .

Po 1 -jeśli nigdy nie widziałeś starej , śmierdzącej , sparciałej (sparciała jak byś nie wiedział to taka popękana , zużyta ) rozlatującej się uszczelki to w życiu chuja widziałeś .
Po 2-jeśli chodzi o pierwotniaki to sobie ich poszukaj w domu w swoim otoczeniu , myślę że nie będziesz miał z tym problemu a pierwszego znajdziesz jak się będziesz golił .
Po 3- nigdy jak to napisałeś nie -- odjebałem-- żadnej traji na sztywnym zawiasie , mylisz mnie prawdopodobnie z innym kowalem który tu kiedyś był ,ale jak jesteś dziesięć lat na forum to powinieneś to wiedzieć ,
Po 4- ja niestety tak jak ty nie jestem za aborcją , ale myślę że twoi staży pewnie żałują że nie poszli w tym kierunku .

Idę spać , pozdrawiam cię Waldi i pamiętaj jestem twoim fanem , tylko pisz więcej bo masz do tego dar......
Awatar użytkownika
kowall
TRAJKERS

Postprzez winda » Nie Wrz 30, 18 07:58

Kowall nie dyskutuj. On przecież sześć trajek zbudował
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Awatar użytkownika
winda
TRAJKERS

Miejscowość: LUBLIN

Re: butla acetylenowa

Postprzez andrzejqs » Nie Wrz 30, 18 10:49

Kowall waldi to jest taki sam typ jak ten, co ci siadał na traje w częstochowie. :lol: :lol:
Byli już tacy, co zrobili coś co było nie możliwe do zrobienia, bo nie wiedzieli, że tego się nie da zrobić :-) .
Awatar użytkownika
andrzejqs

Miejscowość: Zawiercie

Postprzez mechanior » Nie Wrz 30, 18 21:18

Kowall, najlepiej jak oddasz tą butle do skladu skąd ja wziołeś , garażu może nie wysadzisz ale ci szybko gaz spierdoli a szkoda, a co do waldiego to może jak cię na żywo spotka to na przyszłośc nie będzie tak bez zastanowienia pierdolił.
Mówić nie myśląc, to tak jak strzelać nie celując.
Awatar użytkownika
mechanior
TRAJKERS

Miejscowość: Ornontowice

Postprzez adaśko » Nie Wrz 30, 18 21:45

mechanior napisał(a):Kowall, najlepiej jak oddasz tą butle do skladu skąd ja wziołeś , garażu może nie wysadzisz ale ci szybko gaz spierdoli a szkoda, a co do waldiego to może jak cię na żywo spotka to na przyszłośc nie będzie tak bez zastanowienia pierdolił.

Ja bym jeszcze sprzedającemu wpierdol zrobił, chuje za 50zł atesty robią numeratorami , a później mamy takie kwiatki. Butla pewnie ma z 15 lat albo zrobiona z chińskiek stali , spawana przez ukraińskiego pseudospawacza
Bóg jest litościwy ... a Ja nie.....!!!
Awatar użytkownika
adaśko

Miejscowość: Gdańsk
Krótki opis: pierdolić biurokrację!!!

Postprzez mazda » Nie Wrz 30, 18 22:30

Takich butli nie używam ale butla z CO2 zrobiła mi psikusa. Przystępuje do spawania odkręcam gaz i jadę łączenia. Kończę prace chce zakręcić zawór a ten ni chuja nie drgnie. Grzybek wyskoczył :shock:

Co do trajki na sztywnym tyle to co w tym dziwnego ? Jeździłeś taką ? Ja miałem okazję i fotel ze sprężynami daje komfort może nie taki jak amory ale daje. Pokaz te twoje 6 trajek, ocenimy cos to wyskrobał.
Sorki ze śmiece w innym temacie ale Waldi nie ma tematu z trają. A i Kowal a Kowall to dwie różne osoby. No ale po 10 latach siedzenia na forum widać to nieistotne.
Ostatnio edytowany przez mazda, Nie Wrz 30, 18 22:40, edytowano w sumie 1 raz
Budowa Trajki jest jak film pt. " Niekończąca się opowieść "
Awatar użytkownika
mazda

Miejscowość: Kraków
Krótki opis: Kupic, sprzedac, zamienic - handlarz doskonał

Postprzez adaśko » Nie Wrz 30, 18 22:40

mazda napisał(a):Takich butli nie uzywam ale butla z CO2 zrobiła mi psikusa. Przystępuje do spawania odkręcam gaz i jadę łączenia. Kończeę prace chce zakręcić zawór a ten ni chuja nie drgnie. Grzybek wyskoczył :shock:

tak zapierdalałeś ,że zamarzł i chuj go strzelił :wink:
Kowal co do acetylenu , to juz sobie daruj , już się prawie acetylenu nie urzywa , w dobie Tigów i migów autogen poszedł w lamus .
Palniki acetylenowe w większości stoczni w Europie zostały przetopione już dawno na śruby napędowe do statków i zastąpione palnikami na propanowe i trzeba się z tym męczyć
Acetylen jest zajebisty ale chuje od ekonomii i ekologii stwierdzili ,że taniej jest spawać na ruskim gazie niż na Polskim karbidzie .
i tyle w temacie.
Ale Kowal obiecaj ,że tam wpierdol zrobisz :?:
tzn tym co butle Ci sprzedali
Bóg jest litościwy ... a Ja nie.....!!!
Awatar użytkownika
adaśko

Miejscowość: Gdańsk
Krótki opis: pierdolić biurokrację!!!

Postprzez kowall » Wto Paź 02, 18 20:02

adaśko napisał(a):
mazda napisał(a):Takich butli nie uzywam ale butla z CO2 zrobiła mi psikusa. Przystępuje do spawania odkręcam gaz i jadę łączenia. Kończeę prace chce zakręcić zawór a ten ni chuja nie drgnie. Grzybek wyskoczył :shock:

tak zapierdalałeś ,że zamarzł i chuj go strzelił :wink:
Kowal co do acetylenu , to juz sobie daruj , już się prawie acetylenu nie urzywa , w dobie Tigów i migów autogen poszedł w lamus .
Palniki acetylenowe w większości stoczni w Europie zostały przetopione już dawno na śruby napędowe do statków i zastąpione palnikami na propanowe i trzeba się z tym męczyć
Acetylen jest zajebisty ale chuje od ekonomii i ekologii stwierdzili ,że taniej jest spawać na ruskim gazie niż na Polskim karbidzie .
i tyle w temacie.
Ale Kowal obiecaj ,że tam wpierdol zrobisz :?:
tzn tym co butle Ci sprzedali

Adaś a za co ja miałem temu bidulkowi wpierdol spuścić ? gościu ma punkt , sprzedaje butle a nie je napełnia i legalizuje , odwiozłem butle i trochę go opierdoliłem , przy okazji zabrałem butle z argonem bo jakimś cudem przegapiłem legalizacje i w zamian dostałem dwie nowe , gaz i argon ,tyle że za legalizacje już nie płaciłem a normalnie skasował by mnie za to 150zł. tak więc w sumie dobrze wyszło :wink:
Awatar użytkownika
kowall
TRAJKERS

Postprzez bandit » Wto Paź 02, 18 21:38

Adaś na gazie bez problemu ale propan butan nie osiągnie takiej temperatury jak acetylen z tlenem. Zależy kto do czego co potrzebuje.
Awatar użytkownika
bandit

Miejscowość: Pniewy

Postprzez custom » Pon Paź 08, 18 20:52

kowall napisał(a):Ostatnio stałem się posiadaczem butli acetylenowej , tydzień temu pojechałem do punktu i wymieniłem ją na na pełną , wracając jednak czułem w samochodzie jakby ulatniający się gaz ,przejrzałem ją i wydawała się ok tylko ten lekki zapach gazu , ale myślę sobie że może uszczelka gumowa jest już tak nasiąknięta że to ona albo po prostu mi się wydaje , w warsztacie przykręciłem zegar który pokazywał równo 10 at. zakręciłem na nowo i zostawiłem , wracam po tygodniu wchodzę do warsztatu i znowu wydaje mi się że czuje ten jebany gaz ,sprawdzam zegar a tam już tylko 9 at. czyli kreska uszła , wyciągam butle , do butelki nalewam wodę z płynem i polewam zawór , zawór jednak jest szczelny , ale poniżej na całym obwodzie wypierdziela gaz , bombelkuje , jak żyje nigdy takiego czegoś nie widziałem i nawet nie słyszałem , kurwa jest chyba przegnita przez rdze , ale tam jest chyba z dziesiątka blacha :shock: dodam że butla optycznie wydaje się ok, jest odmalowana a legalizacja do 2024 roku.....

Dobrze , że się nic nie stało , dobrze , że masz nosa . W latach 90-tych niedaleko mnie jeden ślusarz nie miał węchu , odpalił papierosa i wyleciał w powietrze razem z częścią warsztatu , dlatego pytałem czy tig Ci nie wystarczy ?
Omne Trinum Perfectum.
Awatar użytkownika
custom
TRAJKERS

Miejscowość: Parzymiechy
Krótki opis: TRAJKERS

Wróć do Techniczny

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości