Silnik Subaru + skrzynia garbus

Silnik, skrzynia, przeniesienie napędu.

Re: Silnik Subaru + skrzynia garbus

Postprzez Lipa » Pon Cze 03, 13 11:33

mazda napisał(a):A która skrzynia lepsza pod silnik 218+285KM z garbusa na suche półosie czy z transportera T3 - mam problem z wyborem.

218 + 285 = 503 :shock:

odpowiedź prosta - ŻADNA :wink: :wink:
Czasem spotykasz ludzi, którzy pędzą przed siebie na zabój, złamanie karku.... czasem tak trudno ich kurwa wyprzedzić !!!
Awatar użytkownika
Lipa

Miejscowość: Lubicz Dolny
Krótki opis: <> POTWORNY GARAŻ <>

Postprzez Czarek-trike » Pon Cze 03, 13 14:04

Lipa napisał(a):
mazda napisał(a):A która skrzynia lepsza pod silnik 218+285KM z garbusa na suche półosie czy z transportera T3 - mam problem z wyborem.

218 + 285 = 503 :shock:

odpowiedź prosta - ŻADNA :wink: :wink:

Lipa, 218 to pewnie była liczba kilogramów na przód :lol:
Albo grubo-albo wcale ;)
Czarek-trike

Miejscowość: Wałcz

Postprzez bandit » Pon Cze 03, 13 14:21

218 km/h , a 285 to km lub 209.55 kW....
Awatar użytkownika
bandit

Miejscowość: Pniewy

Postprzez yunkers » Pon Cze 03, 13 15:12

Mazda ty zajrzyj do tematu Roba trajka IV, co prawda trajka jeszcze nie objeżdżona, ale śledź postęp to pewnie dowiesz się, że może szukasz skrzyni UN1
nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
Awatar użytkownika
yunkers
TRAJKERS

Miejscowość: Tychy
Krótki opis: G.O.P.

Postprzez Lipa » Pon Cze 03, 13 17:34

yunkers napisał(a):Mazda ty zajrzyj do tematu Roba trajka IV, co prawda trajka jeszcze nie objeżdżona, ale śledź postęp to pewnie dowiesz się, że może szukasz skrzyni UN1

dokładnie tak jak pisze Yunkers. Skrzynia garba pewnie ogarnie 218 KM ale na wolnossącym... jak mniemam ten silnik będzie z turbiną a to już korek dla skrzyni garba.
Czasem spotykasz ludzi, którzy pędzą przed siebie na zabój, złamanie karku.... czasem tak trudno ich kurwa wyprzedzić !!!
Awatar użytkownika
Lipa

Miejscowość: Lubicz Dolny
Krótki opis: <> POTWORNY GARAŻ <>

Postprzez mazda » Pon Cze 03, 13 17:36

Chodziło mi o BMW e34 3.0i V8 218KM lub 4.0i V8 285KM temat Roba przeglądnę, teraz śledziłem Pawlikową subaru.
Budowa Trajki jest jak film pt. " Niekończąca się opowieść "
Awatar użytkownika
mazda

Miejscowość: Kraków
Krótki opis: Kupic, sprzedac, zamienic - handlarz doskonał

Postprzez Yesvs666 » Śro Maj 02, 18 17:09

Elo, odświeżam temat o subaru ea82. Czytam forum wzdłuż i w szerz i już oczopląsu dostaję co, gdzie jest. Trafił mi się silnik ea82 do połknięcia, facio miał go uczyć latać w wiatrakowcu, ale mu chęci zabrakło do grzebania i chce się pozbyć. Szukam rysunków, żeby go ożenić ze skrzynią garba. Niby prosto samemu zaprojektować, ale lepiej zapytać kogoś, kto już robił. Wysłałem priva do Sekuwawa, ale cicho, Pawlik widzę też coś fajnego na wodzie wycinał, ale już nie jestem pewien pod jaki to silnik subaru było... Ogólnie na forum jest już tyle wiedzy upchane, że można się zawiesić czytając i trudno jest namierzyć konkretną informację ;-)
Heh, więc zapytam konkretnie- czy jest ktoś, kto ma gdzieś skitrany rysunek flanszy+ co od czego użyć- ea82+ skrzynia garb i chciałby się nim podzielić?
Lepsza puszka Pandory niż paprykarz szczeciński ;-)
Awatar użytkownika
Yesvs666

Miejscowość: Motycz k Lublina

Postprzez sekuwawa » Czw Maj 03, 18 00:07

Yesvs666 napisał(a):Elo, odświeżam temat o subaru ea82. Czytam forum wzdłuż i w szerz i już oczopląsu dostaję co, gdzie jest. Trafił mi się silnik ea82 do połknięcia, facio miał go uczyć latać w wiatrakowcu, ale mu chęci zabrakło do grzebania i chce się pozbyć. Szukam rysunków, żeby go ożenić ze skrzynią garba. Niby prosto samemu zaprojektować, ale lepiej zapytać kogoś, kto już robił. Wysłałem priva do Sekuwawa, ale cicho, Pawlik widzę też coś fajnego na wodzie wycinał, ale już nie jestem pewien pod jaki to silnik subaru było... Ogólnie na forum jest już tyle wiedzy upchane, że można się zawiesić czytając i trudno jest namierzyć konkretną informację ;-)
Heh, więc zapytam konkretnie- czy jest ktoś, kto ma gdzieś skitrany rysunek flanszy+ co od czego użyć- ea82+ skrzynia garb i chciałby się nim podzielić?

Ty no chyba nic do mnie nie wysłałeś bo nic nie dotarło. Puść jeszcze raz priv albo podaj maila to Ci wyślę rysunki. Ogólnie to poszukaj nowszego silnika bo EA82 to już taki sam zabytek co EA71.
Awatar użytkownika
sekuwawa

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Yesvs666 » Czw Maj 03, 18 06:22

sekuwawa napisał(a):
Yesvs666 napisał(a):Elo, odświeżam temat o subaru ea82. Czytam forum wzdłuż i w szerz i już oczopląsu dostaję co, gdzie jest. Trafił mi się silnik ea82 do połknięcia, facio miał go uczyć latać w wiatrakowcu, ale mu chęci zabrakło do grzebania i chce się pozbyć. Szukam rysunków, żeby go ożenić ze skrzynią garba. Niby prosto samemu zaprojektować, ale lepiej zapytać kogoś, kto już robił. Wysłałem priva do Sekuwawa, ale cicho, Pawlik widzę też coś fajnego na wodzie wycinał, ale już nie jestem pewien pod jaki to silnik subaru było... Ogólnie na forum jest już tyle wiedzy upchane, że można się zawiesić czytając i trudno jest namierzyć konkretną informację ;-)

Ty no chyba nic do mnie nie wysłałeś bo nic nie dotarło. Puść jeszcze raz priv albo podaj maila to Ci wyślę rysunki. Ogólnie to poszukaj nowszego silnika bo EA82 to już taki sam zabytek co EA71.

Super, że się odezwałeś, dzięki. Mail niby poszedł, wysyłałem przez forum z kopią na mojego maila i kopia do mnie dotarla, ale nieważne, coś się mogło wydupcyć podczas wysyłania- puszczę jeszcze raz. Wiem, że to zabytek, ale po prostu jest taki do wzięcia z pewnych rąk. Osobiście jestem fanem EA 71/81, ale szkoda mi tego silnika do trajki- są zwarte, lekkie i łatwo się je adoptuje do lotnictwa, 82 to już kawał szmela, do samolotu nie koniecznie, ale trajka na nim będzie fruwać ;-)
Awatar użytkownika
Yesvs666

Postprzez winda » Sob Maj 05, 18 07:45

Nie wysyłaj maila przez forum. Wysyłaj wiadomość PW
RÓBMY TO SZYBKO ZANIM DOTRZE DO NAS FAKT, ŻE TO
KOMPLETNIE BEZ SENSU
Awatar użytkownika
winda
TRAJKERS

Miejscowość: LUBLIN

Postprzez Yesvs666 » Sob Maj 05, 18 08:06

winda napisał(a):Nie wysyłaj maila przez forum. Wysyłaj wiadomość PW

Załapałem, że z tym mailem coś nie działa jak powinno, wysłałem na PW,
Awatar użytkownika
Yesvs666

Postprzez andrzejqs » Nie Maj 06, 18 11:12

rozstaw śrub dla EJ w calach

rozstaw śrub dla EA w calach

?? ej2ea

Byli już tacy, co zrobili coś co było nie możliwe do zrobienia, bo nie wiedzieli, że tego się nie da zrobić :-) .
Awatar użytkownika
andrzejqs

Miejscowość: Zawiercie

Poprzednia

Wróć do Silnik i skrzynia biegów

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość